Nowoczesna strona www

Nowoczesna strona internetowa = zwiększenie sprzedaży

Jakiś czas temu odbyliśmy spotkanie z właścicielami firmy Ośrodek Wojków Kowary.
Zwrócili się do nas ponieważ poprzez pandemię wirusa nie mogą już w takim stopniu organizować wypoczynku, kolonii, zielonych szkół dla dzieci w różnym wieku. Po krótkim „study tour” całego budynku zapytaliśmy się czego od nas oczekują? Odpowiedź była jak zwykle prosta „sprzedaży!”.
Po naszym spotkaniu przekazaliśmy, że za darmo zrobimy audyt aktualnej strony internetowej ale już na wstępie możemy przekazać, że jest ona przestarzała i warto by pomyśleć nad całkowitą jej zmianą.


Stara strona nie była responsywna, przedstawiała ośrodek tylko dla dzieci; grafiki, piktogramy, zdjęcia sugerowały, że jest to tylko ośrodek dla dzieci. Co ważne w nowoczesnych stronach Ośrodek Wojków nie miał ani cennika usług ani systemu rezerwacyjnego.
Po kilku dniach przesłaliśmy nasz audyt strony internetowej, który tylko potwierdził, że konieczne jest zbudowanie nowej strony www.
Algorytm Google ciągle się zmienia ale jeden aspekt pozostaje bez zmian. Strona www musi być responsywna z dużym nastawieniem na tzw. „mobile first” czyli jej użytkowanie ma być proste na nowoczesnych smartfonach.

Dlaczego „mobile first”?

Liczba zapytań wpisywanych w wyszukiwarce na urządzeniach mobilnych rośnie w ekspresowym tempie, co skłania specjalistów z Dolny Krzemowej do zmieniania algorytmu na korzyść witryn zaprojektowanych dla telefonów i tabletów.

strona www marketing naplus
Ośrodek Wojków – zobacz stronę www


Optymalizacja i unikalne teksty


Drugim aspektem poprawy pozycjonowania jest unikalność tekstów wraz z podnoszeniem jakości tych tekstów. Przed Ośrodkiem Wojków i nami jest jeszcze dużo pracy aby optymalizacja była przynajmniej na poziomie średnim ale póki co efekt na którym najbardziej nam zależało został osiągnięty.


Wzrost sprzedaży, darmowa reklama, poprawa wizerunku


Nowa strona od razu poprawiła wizerunek firmy oraz spowodowała darmową reklamę dzięki której sprzedaż wzrosła. Oczywiście poza samą stroną internetową powstała także system rezerwacji on-line, który dzisiaj jest już standardem a do tej pory go nie było.
Nowoczesna strona musiała mieć także nowe dobrej zdjęcia (duża rozdzielczość), które nie tylko pokazują obiekt zewnątrz ale i z zewnątrz oraz najważniejsze i najciekawsze atrakcje w okolicy.
Nowa strona oraz nowe zdjęcia pomogły także sprzedaży telefonicznej, mailowej oraz poprzez portale zewnętrzne takie jak Booking.com
Przed nami jeszcze dużo pracy zwłaszcza nad dobrymi jakościowo tekstami, które są absolutnym minimum w dalszych etapach optymalizacyjnych własnej strony www.


Co dalej?


Niestety praca nad własną stroną Internetową to żmudny proces, który często trwa znacznie więcej czasu dlatego jeżeli nie dysponujesz dużym budżetem marketingowym i nie chcesz tracić większości pieniędzy na reklamę w Google ADS to cyklicznie trzeba pracować nad tym co można jeszcze poprawić.
Aktualności na stronę, blog, wizytówka w Google Maps, wizytówki zewnętrzne, linkowanie wewnętrzne, poligrafia, marketing szeptany i wiele innych.


Jeżeli zainteresował cię ten wpis i chciałbyś abyśmy także dla ciebie stworzyli nową stronę www lub inne działania prosimy o kontakt pod telefonem 502 682 173

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *