Black Friday

Black Friday – Black Weekend

Kto z nas nie słyszał o black friday – międzynarodowej akcji marketingowej z mega obniżkami na wszystko!

Myślę, że jeszcze parę lat temu można było powiedzieć, że „nie wiem, co to za akcja marketingowa” natomiast w 2019 roku „raczej nie”.

Jak każda akcja marketingowa jest to etap promocji i działań, które mają w tym przypadku poprawę i wzmocnienie sprzedaży. Wszystko było by fajnie, bo przecież każda akcja marketingowa pomaga budować i wzmacniać wizerunek firmy. A w przypadku black weekend lub black Friday jak inni wolą używać promuję się wszystko. Od podstawowej dziedziny i branży odzieżowej, RTV i AGD po sprzedaż samochodów i żywych zwierząt oraz żywności. Akcja zakupy tak wiele osób wciągnęła, że w tych dniach kupują więcej niż potrzebują. Jak wszędzie tak i przy tej akcji niestety zdążają się różne chwyty marketingowe lub bardziej pasujące słowo „oszustwa”, bo często ceny w dniu akcji black weekend są znacznie droższe niż przed akcją.

Przykładem są badania zrobione przez portal deloitte z różnych dziedzin sprzedażowych (screen poniżej)

black friday
black friday

Czy warto robić akcje black weekend?

Jako agencja marketingowa Marketing na Plus, która sama zrobiła akcje na black weekend uważamy, że tak warto!.

Jak wszędzie tak i w biznesie zwłaszcza kłamstwo i oszustwo ma bardzo krótkie nogi. Jeżeli chcemy przystąpić w danej akcji to róbmy to uczciwie i pokazujmy faktycznie tylko te produkty, które obniżyliśmy i nie zawyżajmy cen sztucznie.

Porównanie akcji black friday; Polska a Świat

Dokładnej analizy nie robiliśmy, ale w wielu przypadkach np. jednego z bardziej popularnego narzędzia do pozycjonowania stron www przy użyciu WordPress widać faktyczną obniżkę cen.

Tak samo dotyczy to innych produktów na słynnym portalu alliexpres.

Jaki wniosek z akcji black weekend?

Jeżeli będziemy w ten sposób postępować to zamiast mieć więcej Klientów oraz lepszą sprzedaż to osiągniemy efekt odwrotny a chyba nie tędy droga. Tak czy inaczej również, jako agencja marketingowa uważamy, że akcja jest ciekawa a swój efekt medialny zbudowała bardzo dobrze tylko końcowy efekt traci na wartości jak się ludzi oszukuje.

Kontakt

Marketing na Plus

58-506 Jelenia Góra

Tel: +48502682173

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl

2 myśli na “Black Friday

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *