Ferie 2020

Ferie 2020

Każdy kto jest rodzicem dziecka w wieku szkolnym wie, że okresy przerwy szkolnej są „dosyć ciężkie”. Z jednej strony nie trzeba „męczyć się” z dobudzeniem dzieci do szkoły, ale z drugiej strony jak pogodzić pracę mamy, taty z dwu tygodniową przerwą feryjną?.

Dobrym rozwiązaniem, z którego pierwszy raz skorzystaliśmy był wyjazd nad morze. Jako mieszkańcy Jeleniej Góry i spędzania z dziećmi na sankach i nartach każdego wolnego weekendu nie mieliśmy ochoty skorzystać z kolejnego górskiego hotelu i miejscowości stąd wybór padł na kierunek północnej polski.

1 krok zrobiony, więc teraz trzeba jeszcze określić bliżej miejscowość i wybrać hotel bądź miejsce na odpoczynek dorosłych i dzieci tak by nikt, nie został wykończony tym odpoczynkiem.

2 krok – hotel dla rodzin z dziećmi; czyli mnóstwo animacji, basen, bawialnie, i wyżywienie

3 krok – Mielno i Blue Marine Hotel J

Po tygodniowym pobycie śmiało możemy powiedzieć, że był to trafiony pomysł zarówno dla opiekunów jak i dzieci. 

Sama podróż z Jeleniej Góry do Mielna dzięki drogą ekspresowym S3 oraz S6 powoduje, że naprawdę wyjazd i podróż nie jest uciążliwa i można trasę przejechać w ponad 5 godzin jadąc przepisowo i z rowerem na dachu. Jeżeli ktoś jedzie znacznie szybciej bez dodatkowego obciążenia na dachu to podróż nad morze w województwo zachodniopomorskie trwa lekko ponad 4 godziny w zależności czy bliżej Szczecina czy Koszalina.

Hotel Blue Marine to obiekt nowy, do którego prawie w 100 % w tym czasie są rodziny z dziećmi z aktualnie trwających ferii. Pokój rodzinny nowoczesny, przestrzenny z dużą szafą i miejscami na zabawki i różne przedmioty. Łazienka też duża i bez zarzutów.

Ferie 2020 marketing na plus
Ferie 2020 – marketing na plus

Sale zabaw to klub pirata, czyli statek z piłkami, sala z przejściami dla dzieci (też z kulkami), sala z Xbox, piłkarkami, stołem cymbergaj, pin-pong oraz bilardu.

Animacje różne niby coś się dzieje i rano i popołudniu, ale dzieciaki po ok 45 minutach są lekko znudzone, więc wydaje mi się, że mogłyby być lepsze i bardziej angażujące dzieci w różnym wieku.

Basen nie duży, ale z ciepłą wodą a dla zmarzniętych jacuzii oraz sauna, więc też jest ok.

Restauracja serwuje kuchnie międzynarodową z zimną płytą oraz ciepłymi różnorodnymi daniami z bemarów. W naszym przypadku mieliśmy wykupiony pobyt z śniadaniem i obiadokolacją. Bardzo dużym plusem jest możliwość dokupienia na miejscu zestawu dnia za 20 zł (zupa, drugie danie, surówka, kompot) bądź samej zupy za 5 zł. Jeżeli zestaw bądź zupa nie jest możliwa przez dzieci to zawsze można cos zamówić z karty w dobrych cenach a na deser pozostają gofry.

Obsługa restauracji stara się na bieżąco wszystko przynosić niestety jak wszędzie są to Ukraińcy, którzy nie koniecznie wszystko rozumieją, ale jest ok.

Położenie hotelu tuż przy samym morzu i jeziorze Jamno sprawia, że jest to piękne miejsca z dala od tłumów, ale teraz, gdy nie ma korków to podróż 4,5 km do Mielna nie jest problemem natomiast w wakacje może być już to problem z przejazdem i parkingiem.

Tak czy inaczej uważamy, że jeżeli komuś tylko pozwalają finanse i czas wolny od pracy to wyjazd nad morze jest bardzo ciekawy, bo połączenie fajnego hotelu z spacerami nad morzem powoduje, że nie ma czasu się nudzić i można naprawdę odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *