Ferie dla rodzin z dziećmi

Ferie dla rodzin z dziećmi

Każdy kto jest rodzicem dziecka w wieku szkolnym wie, że okresy przerwy szkolnej są „dosyć ciężkie”. Z jednej strony nie trzeba „męczyć się” z dobudzeniem dzieci do szkoły co jest plusem. Niestety minusem jest pogodzenie pracy mamy, taty z dwu tygodniową przerwą feryjną?. Zapraszamy na kolejny wpis na naszym blogu tym razem dotyczący ferii dla rodzin z dziećmi

Dobrym rozwiązaniem, z którego pierwszy raz skorzystaliśmy był wyjazd nad morze. Jako mieszkańcy Jeleniej Góry i spędzania z dziećmi każdego wolnego weekendu w górach nie mieliśmy ochoty skorzystać z kolejnego górskiego hotelu. Do wyboru pozostały hotele miejsce bądź miejscowości nad morskie. Stąd wybór padł na kierunek północnej polski nad Morzem Bałtyckim.

Ferie dla rodzin z dziećmi nad morzem

1 krok zrobiony, więc teraz trzeba jeszcze określić bliżej miejscowość i wybrać hotel. Miejsce musi być dostosowane dla wszystkich czyli: odpoczynek dorosłych i dzieci tak by nikt, nie został wykończony tym pobytem.

2 krok – hotel dla rodzin z dziećmi; czyli mnóstwo animacji, basen, bawialnie, i wyżywienie

3 krok – Mielno i Blue Marine Hotel J

Po tygodniowym pobycie śmiało możemy powiedzieć, że był to trafiony pomysł zarówno dla opiekunów jak i dzieci. 

Sama podróż z Jeleniej Góry do Mielna drogą ekspresową S3 oraz S6 powoduje, że podróż jest przyjemna. Trasę moża przejechać w ponad 5 godzin jadąc przepisowo i z rowerem na dachu. Jeżeli jedzie znacznie szybciej bez dodatkowego bagażu na dachu to podróż w województwo zachodniopomorskie trwa lekko ponad 4 godziny.

Ferie dla rodzin z dziećmi nad morzem czyli Hotel Blue Marine

Hotel Blue Marine to nowy obiekt, a w czasie ferii zapewniają obłożenie prawie w 100 % rodziny z dziećmi. Pokój rodzinny nowoczesny, przestrzenny z dużą szafą i miejscami na zabawki i różne przedmioty. Łazienka też duża i bez zarzutów.

ferie dla rodzin z dziećmi
Ferie 2020 – marketing na plus

Sale zabaw to statek z piłkami, sala z przejściami dla dzieci, sala z Xbox, piłkarkami, stołem cymbergaj, pin-pong oraz bilardu.

Animacje różne niby coś się dzieje i rano i popołudniu, ale dzieciaki po ok 45 minutach są lekko znudzone. Wydaje mi się, że mogłyby być lepsze i bardziej angażujące dzieci w różnym wieku.

Basen nie duży, ale z ciepłą wodą a dla zmarzniętych jacuzii oraz sauna, więc też jest ok.

Restauracja serwuje kuchnie międzynarodową z zimną płytą oraz ciepłymi różnorodnymi daniami z bemarów. W naszym przypadku mieliśmy wykupiony pobyt z śniadaniem i obiadokolacją. Bardzo dużym plusem jest możliwość dokupienia na miejscu zestawu dnia za 20 zł (zupa, drugie danie, surówka, kompot) bądź samej zupy za 5 zł.

Jeżeli zestaw bądź zupa nie jest możliwa przez dzieci to zawsze można cos zamówić z karty w dobrych cenach a na deser pozostają gofry.

Obsługa restauracji stara się na bieżąco wszystko przynosić niestety jak wszędzie są to Ukraińcy, którzy nie koniecznie wszystko rozumieją.

Ferie dla rodzin z dziećmi – podsumowanie

Położenie hotelu tuż przy samym morzu i jeziorze Jamno sprawia, że jest to piękne miejsca z dala od tłumów. Teraz, gdy nie ma korków to podróż 4,5 km do Mielna nie jest problemem natomiast w wakacje może być już to problem z przejazdem i parkingiem.

Tak czy inaczej uważamy, że jeżeli komuś tylko pozwalają finanse i ma czas wolny to wyjazd nad morze jest bardzo ciekawy. Połączenie fajnego hotelu z spacerami nad morzem powoduje, że nie ma czasu się nudzić i można naprawdę odpocząć.

Sprawdź nasze inne wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.