Fotografia Jelenia Góra

Fotografia Jelenia Góra

Fotografia Jelenia Góra – ile osób dziennie wpisuje takie słowa do wyszukiwarki Google? Mnóstwo a ile jest wyników też mnóstwo ! To jak wybrać tego najlepszego dla nas i naszej branży ?

Oczywiście możemy kierować się jego portfolio i zdjęciami, które zostały wykonane dla jego klientów. Jest to jakiś sposób na ustalenie pierwszego etapu czy fotograf nam pasuje bądź nie.

Każdy z nas wielokrotnie korzystał z usług fotografa i to od najmłodszych lat. Jako dziecko mieliśmy robione sesje fotograficzne podczas chrztu, potem żłobek, przedszkole. Co dalej ? zdjęcia z komunii, różnych uroczystości szkolnych; występy, jasełka, zdjęcia grupowe. Kolejny etap życia to sesja ślubna i rodzinna. Przez ten cały okres możemy zobaczyć, że nie zależnie od okresu w którym robione były zdjęcia jedne są lepsze od drugich. Oczywiście nie mówimy tu o zdjęciach zrobionych samemu bądź przez wujka i ciocię tylko „profesjonalnego fotografa”. Dlaczego te zdjęcia tak się różniły? Naszym zadaniem jako agencja marketingowa Marketing na Plus z 14 letnim doświadczeniem możemy zauważyć jeden element, który jest mianownikiem. Nie każdy fotograf z Jeleniej Góry i okolic jest „profesjonalnym fotografem”! Jako firma nauczyliśmy się, że jeden fotograf, który podejmuje się zrobienia wnętrz kompletnie się do tego nie nadaje a innym razem ten sam fotograf robi przepiękne zdjęcia plenerów.

Fotografia Jelenia Góra to słowa, które są zbyt ogólnikowo wpisywane w wyszukiwarkę Google. Każdy szuka pod tymi słowami uniwersalności fotografa a takie nie istnieje. Nasza współpraca nie polega na znalezieniu tylko jednego fotografa. Współpracujemy z kilkoma ale sprawdzonymi i specjalizującymi się w danych fotografiach.

fotografia jelenia góra

Fotografia wnętrz Jelenia Góra

Fotografia wnętrz Jelenia Góra to pierwsza pozycja w której najczęściej pracujemy. Mamy swojego ulubionego fotografa, który uważamy jest genialny w tym co robi. Nie ukrywamy, że współpracujemy także i z dwoma innymi, którzy też potrafią zrobić super zdjęcia jednakże naszym zadaniem nie tak dobre jak ten pierwszy.

Pojęcia fotografia wnętrz to m.in: całościowe zrobienie sesji fotograficznej w hotelu lub obiekcie turystycznym.

Wliczamy w to; recepcje hotelową, hol/lobby, pokój hotelowy, łazienkę, sale konferencyjne, restaurację, bar, atrakcje typu; kręgielnia, basen, sauna, SPA.

Jeżeli mówimy o sesji wnętrzach restauracji to mamy na myśli; zdjęcia ogólne, zdjęcia z detalami np” ulotką, zdjęcia potraw, zdjęcia kuchni, zdjęcia restauracji z klientami

Czy gdzieś jeszcze robiliśmy zdjęcia? Tak i były to salony kosmetyczne, fryzjerskie, salony samochodowe, salony rowerowe, serwis i różnego rodzaju punkty usługowe firm na terenie kotliny i Jeleniej Góry.

fotografia wnętrz jelenia góra

Fotografia plenerowa Jelenia Góra

Fotografia plenerowa to zupełnie inny temat niż fotografia wnętrz. Pokój hotelowy czy wnętrze restauracji musi posiadać nowoczesny wygląd, często jaskrawe kolory by dobrze komponowało się to na fotografii przedstawiającej obiekt turystyczny czy restaurację. Fotografia plenerowa owszem jest ciekawsza im lepszy jest plener. Tylko pytanie czy trzeba wejść na śnieżkę by zrobić fajną fotografie plenerową? Przeglądając różne zdjęcia fotografów możemy stwierdzić z całą pewnością, że nie. Dobry fotograf potrafi zrobić takie zdjęcia, że nawet na „łące” będzie ono mega atrakcyjne.

Trzeba też rozróżnić fotografie plenerowe oraz fotografie plenerowe z modelami. Fotografia z modelami dla jednych jest łatwiejsza a dla innych znacznie trudniejsza. Znamy też takich fotografów, którzy uwielbiają robić plenery ale bez ludzi i modelów.

fotografia plenerowa jelenia góra

Czy dobra fotografia poprawi wyniki sprzedażowe?

Oczywiście bez dwóch zdań fotografia poprawi i poprawia wyniki sprzedażowe ! Nie ważne czy mówimy o obiekcie turystycznym, restauracji, salonie fryzjerskim czy sklepie ze sprzętem sportowym. Każde dobrze zrobione zdjęcie poprawi wyniki sprzedażowe.

Można powiedzieć, że zdjęcia powinniśmy nazywać fotografią reklamową ! Czasami wystarczy tylko w odpowiedni sposób pokazać dany produkt bądź usługę i nie robić nic więcej poza umieszczeniem tych zdjęć w internecie. Umieszczenie zdjęć w większej liczbie kanałów typu Facebook, Google Biznes Moja Firma, własna strona www, czy nawet e-mail marketing pozwoli na większy ruch i potencjalnie większą sprzedaż.

Fotografia bez dodawania zbędnych ulepszeń i filtrów

Nie powinniśmy też zapominać o byciu autentycznym i nie „przekolorować fotografii”. Nie ma nic gorszego od pięknie wyglądającego dania w internecie i ulotce z menu z zupełnie czym innym co otrzymamy na talerzu. Tak samo ma się sprawa, jeżeli chodzi o pokoje i wnętrza. Zdjęcie pokazują, że jest wszystko super natomiast po przyjeździe okazuje się zupełnie co innego.

Przy dużym rozwoju portali opiniotwórczych ten problem powoli sam umiera śmiercią naturalną. Coraz mniej osób „przekłamuje” i chce by to co pokazują na portalach było jak najbardziej wiarygodne z rzeczywistością.

fotografia sprzedażowa

Profesjonalna współpraca z fotografem – Jelenia Góra

Co rozumiemy pod pojęciem profesjonalna współpraca z fotografem? Są to określone procedury i standardy pracy, które pomagają osiągnąć wspólnie najlepszy efekt w postaci dobrych zdjęć. Prze 14 lat pracy w dziale marketingu nauczyliśmy się, że fotograf musi mieć też określone wytyczne, które chcemy pokazać naszym Klientom.

Wytyczne fotografa przy sesji?

Nie wolno też zapominać o określonych procedurach, które powinny być spełnione aby czas pracy fotografa był skupiony na robieniu zdjęć. Często zdarza się, że fotograf zmienia żarówki w lampkach, ścieli od nowa łóżko, poprawia zasłony na oknie a nie mówiąc o „sprzątaniu” danego pomieszczenia. Te wszystkie elementy powinny być zadbane wcześniej i skontrolowane przez dział marketingu bądź osobę z doświadczeniem. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, że szef kuchni miał przygotować śniadanie ale przygotował takie, które nie nadawało się do pokazania. Mała ilość kolorowych warzyw, owoców, różnorodność potraf i odpowiednio ułożona porcelana potrafiła popsuć to na czym powinno nam zależeć. „Dobry fotograf to taki, który potrafi tak wykonać swoje zadanie, że nawet właściciel, kucharz, sprzedawca zobaczy efekt wykonanej pracy fotografa i powie jest super/ bosko… !”

fotografia produktowa jelenia góra

Fotografia Jelenia Góra – podział różne kategorie:

  • fotografia wnętrz i architektury
  • fotografia plenerów,
  • fotografia produktowa i usługowa
  • fotografia hotelowa,
  • fotografia reportażowa,
  • fotografia okolicznościowa; chrzest, komunia, wesele
  • fotografia restauracyjna i kulinarna

Fotografia Jelenia Góra gdzie będę mógł ją wykorzystać?

W momencie wybrania usługi fotograficznej wszystkie prawa autorskie wykonawcy przechodzą na usługodawcę. Automatycznie jako osobą kupująca zdjęcia jesteś ich wyłącznym właścicielem. Każda fotografia będzie w różnych formatach; duże pliki w bardzo dobrych rozdzielczościach a także średnie pliki do wykorzystanie w internecie.

Jest to bardzo ważny aspekt by plików o dużych wielkościach i rozdzielczościach nie dodawać do własnej strony www. W wielu przypadkach obciąża za bardzo to serwer strony www i obniża dużą ilość składników wpływających na pozycjonowanie i końcową sprzedaż.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy dobry fotograf to taki, który nie musi „poprawiać zdjęć”. Oczywiście jego praca można powiedzieć zaczyna się dopiero po zrobieniu ich i pracy przy komputerze. Każdy chce robić takie zdjęcia by jak najmniej czasu spędzać przy pracy za biurkiem. Obróbka zdjęć to kolejny duży proces. Standardowo można umówić się tak, że fotograf wysyła nam zdjęcia z mniejszej rozdzielczości ze znakiem wodnym tak byśmy wybrali np 30 zdjęć do obróbki.

Ceny fotografów i czas wykonania usługi?

Po wybraniu mija ok 2 tygodni na obróbkę zdjęć i otrzymujemy gotowy materiał do druku i wykorzystaniu w internecie.

fotografia architektoniczna

Kontakt fotografia Jelenia Góra

Telefon: +48 502 682 173

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl