Podróże kształcą

Podróże kształcą – Liberec jako przykład rozbudowanego pakietu turystycznego.

Według starego przysłowia, że „podróże kształcą” chcemy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami odnośnie naszego pobytu w czeskim Libercu, a konkretnie w hotelu Wellness Babylon ****.

Hotel istnieje już od 16 lat i lata świetności ma niestety już dawno za sobą. Dawniej uważany był za jeden z lepszych hoteli, przede wszystkim pod względem wypoczynku i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Rozwój technologii i ciągły wzrost standardów u konkurencji zmusił właścicieli, by pomimo amortyzacji hotelu Babylon, poszukać nowych rozwiązań, które miały na celu przyciągnąć rzesze nowych Klientów.

Hotel położony jest w niedużej odległości od centrum Liberca, który ma do zaoferowania bardzo ładny rynek z ratuszem, urokliwe kamienice i kilka restauracji. Czy jest coś więcej? My niestety nie mieliśmy na tyle czasu, aby to sprawdzić. Warto natomiast wspomnieć, że jako kraj liberecki, jest to idealne miejsce dla osób aktywnych całokształt co super produkt turystyczny.

Centrum narciarskie znajduję się zaledwie 6 km od wspomnianego hotelu, u podnóża góry Jested. Cały masyw Grzbietu Jesztedzkiego, to wyciągi i trasy narciarskie, trasy rowerowe oraz szlaki piesze i turystyczne.

Wracając do pobytu w hotelu oraz naszych spostrzeżeń odnośnie niego, postaramy się przedstawić atrakcje, które są oferowane przy zarezerwowaniu noclegu ze śniadaniem i stanowią idealny przykład produktu turystycznego.

Hotel Babylon skategoryzowany jest jako obiekt 4 *, który pod względem wyposażenia i standardów, które oferuje, w pełni na nie zasługuje.

Pokoje są duże, przestronne i komfortowe, z mega wygodnymi materacami do spania i dobrej jakości pościelą. Na plus zasługuje dokładny informator w TV w języku polskim. Łazienka duża, z kabiną prysznicową, co w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. Pozostała część pokoju wyposażona standardowo.

Podróże kształcą – aquapark, Iqlandia, Iqpark

Aquapark, to nic nadzwyczajnego; kilka niecek z „letnią wodą” w aranżacji, która dla jednych może być totalnym „kiczem”, a dla innych zupełnie nowym doznaniem. Osobiście mamy mieszane odczucia typu „niby kicz, a jednak coś czego nie spotyka się na co dzień”. Niecka jaskiniowa z małym akwarium na pewno przyciąga uwagę, reszta to baseny, rwąca rzeka i kilka zjeżdżalni. Prawdopodobnie właściciel sam doszedł do wniosku, że aquapark lekko odstaje od innych i wprowadził pokaz laserów. Nie ukrywamy, że jest to bardzo ciekawą atrakcja, trochę ze słabym nagłośnieniem, jednak mimo tego dużo osób czeka na konkretną godzinę, by ją zobaczyć na własne oczy. Trzeba powiedzieć, że jest to jak najbardziej dodatkowy plus, który podnosi atrakcyjność tego obiektu.

Lunapark, tonajbardziej „zmęczone miejsce” w hotelu Babylon. Atrakcje typu karuzela, ciuchcia, trampoliny itp. dla małych i większych dzieci.  Naszym zdaniem cały lunapak to nic nadzwyczajnego. Jeżeli jednak ktoś przyjeżdża na dłużej niż na weekend, a pogoda nie sprzyja aktywności na dworze, to dzieci na pewno mają gdzie się wyszaleć, a rodzice spokojnie wypić kawę.

Restauracje i inne atrakcje wchodzące w skład produktu turystycznego

A’la carte „Nostalgia” –  napisane jest w informatorze, że restauracja serwuje dania kuchni włoskiej, zaczynając na podstawowej pizzy, a kończąc na różnego rodzaju makaronach. Skosztowaliśmy wielu potraw i niestety wypada to bardzo słabo.

Oczywiście są też wszechobecne fast food’y, ale tam się nie stołowaliśmy, więc nie mamy zdania. Podobnie jest z restauracją regionalną, do której nie mieliśmy okazji zajrzeć.

IqPark  – jest to atrakcja, która zasługuje na dużą pochwałę i dlatego tytuł tego postu to właśnie podróże kształcą. Oferta Iqpark skierowana jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, a każde piętro to inna atrakcja i ciekawostka przedstawiona w sposób ciekawy i interesujący. Wodne zabawy, gigantyczny model szczęki ludzkiej, pomieszczenie z bańkami, zabawkowy sklep i kasa, remiza strażacka, to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na najmłodszych.

Na nas osobiście największe wrażenie zrobiło duże pomieszczenie z różnego rodzaju grami zręcznościowymi, łamigłówkami i zadania (nie tylko umysłowymi), które wciągnęły i pochłonęły bez reszty nie tylko nasze dzieci, ale również nas.  Aby poświęcić choćby parę chwil na każde z przygotowanych zadań, trzeba mieć świadomość, że pobyt w IqParku zajmie min. 3-4 godziny.

Labirynt – bardzo ciekawe miejsce z wieloma lustrami, labiryntem grozy oraz krzywymi zwierciadłami. Napisane jest, że cały labirynt ma ok. 200 m, jednak aż tak duży się nie wydaje. My jednak polecamy każdemu, bo zabawa była przednia.

IqLandia – to zupełnie osobny budynek z którego można skorzystać również w cenie noclegu ze śniadaniem. Miejsce przeznaczona jest dla starszych dzieci w wieku od 8 lat. Każde piętro i pomieszczenie to zupełnie coś innego. Można się tam zapoznać z żywiołami jakimi są ogień, woda, ziemia i powietrze.

Tesla, robot, geolab itp

Znajdują się tam urządzenia do imitacji tornada, trzęsienia ziemi, napięć TESLA,  humanitarny robot. Geolab, czyli podróż do wnętrza ziemi, ciało człowieka i jego funkcje zaprezentowane na wielu eksponatach i przestrzennych modelach. Oprócz tego znajdziemy ciekawe urządzenia w wersji gigant jak np.: pralka, do której mogą wejść 2 osoby i wygenerować prąd.

Śmietnik jako miejsce do spania, pomieszczenie do zbadania krzyku czy laboratorium do przeprowadzania rozmaitych eksperymentów. Oddzielną salę zajmuje pomieszczenie nazwane „Seksmisja”. Wejście dla dzieci w wieku +12.  Ostatnie piętro, to z kolei podróż w kosmos, gdzie można wejść do prawdziwego statku kosmicznego, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z lordem Vaderem z „Gwiezdnych wojen”. Na konkretne godziny są też wyświetlane filmy o kosmosie, z możliwością obejrzenia ich i odsłuchania w ojczystym języku. Jak w przypadku IqParku, budynek to naprawdę cała masa łamigłówek, zagadek, zadań, klocków lego. Znajdują się też tam pomieszczenia do szkolnych wycieczek i eksperymentów. Łączny czas zwiedzania, to również ponad 3-4 godziny.

podróże kształcą
Podróże kształcą – IqLandia

Podróże kształcą czyli produkt turystyczny połączony z atrakcjami poza hotelem

Zoo Liberec, to kolejna z atrakcji, która czeka na osoby rezerwujące pobyt w hotelu Babylon. Rzadko się spotyka, albo właściwie nigdzie, aby w cenie noclegu ze śniadaniem wraz z wymienionymi wyżej atrakcjami było wejście do zoo. A tu i owszem. Co więcej ta sama opaska, która obowiązuje w hotelu i na terenie IqParku oraz IqLandii, działa również w zoo. Po skończonym zwiedzaniu można ją tam zostawić, bez konieczności powrotu do hotelu. Oddalone od centrum miasta, na terenach zielonych Liberca. Zoo jak każde inne małe zoo. Nie jest duże, ale za to bardzo przyjemnie się je zwiedza. Niewątpliwą atrakcją są tu białe tygrysy, lwy, słonie, papugi, małpy, żyrafy itp. J

Podsumowując

Nie znamy w Polsce hotelu, który miałby tyle atrakcji w jednym miejscu i to bez dodatkowych opłat na miejscu. Wszystko opłacone jest z góry. Owszem, choćby na rynku Kotliny Jeleniogórskiej, znajdziemy podobne obiekty jak np. hotel Gołębiewski czy hotel Sandra Spa w Karpaczu, jednak ich atrakcje, to aquapark na terenie obiektu. Jeżeli nawet coś więcej mają do zaoferowania, to za dodatkową opłatą.

Wiemy jedno! Jeżeli znajdzie się kiedyś inwestor, który skopiuje pomysł Hotelu Babylon, z podobnymi atrakcjami i zaaranżuje to nowocześniej, to na pewno taki hotel będzie się wyróżniał na tle konkurencji. Ich hasłem przewodnim może być „Wyróżnij się albo giń ”.

Każdy, kto ma dzieci, na pewno wie, że zajęte dziecko = szczęśliwy rodzic. Właśnie takich miejsc, jak hotel Babylon, szukają rodzice z dziećmi POLECAMY!

Pozdrawiamy Marketing na plus

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.