Projektowanie stron internetowych – prosta, funkcjonalna, droga czy tania strona www?

Projektowanie stron internetowych zwłaszcza w dzisiejszych możliwościach mogłoby się wydawać, że to proste zadanie jednak tak wcale nie jest. Jako pracownicy marketingu od 14 lat zbieraliśmy doświadczenie m.in w budowaniu stron internetowych. Przez ten długi czas trzeba jasno możemy powiedzieć, że aktualnie strony www wcale nie muszą kosztować majątku. W internecie możemy zapoznać się z wieloma ofertami, gdzie ceny wynoszą od 10 tys. do nawet 65 tys. za duże portale. Czasy się zmieniają i strony, które były tworzone przez profesjonalne firmy już nie muszą być przez nich tworzone.

Dzięki takim firmom jak WordPress cena za budowę nowej strony wynosi zdecydowanie mniej i może już kosztować ok 1000 zł. Absolutnie nie chcemy powiedzieć, że firmy duże firmy tworzące strony internetowe są złe. Absolutnie nie ! Duże korporacje zajmujące się tworzeniem stron www to ogromny zasób wiedzy, pracowników, umiejętności i doświadczenia. Posiadają własne systemy do zarządzanie treścią CMS, własne aplikacje, rozwiązania gdzie nawet w przypadku WordPress nie istnieją. W wielu przypadkach powinniśmy zlecić budowę naszych stron internetowych takim firmom. Jednakże jeżeli zaczynamy pracę w internecie a nasz biznes nie jest duży to powinniśmy zastanowić się nad własnym zaprojektowaniem strony www np z WordPressa.

Czy potrzebuje agencji marketingowej przy projektowaniu stron www?

Jako agencja marketingowa Marketing na Plus od paru lat budujemy z sukcesem strony www oparte na możliwościach WordPress’a. Nasze ponad 14 letnie doświadczenie pozwoliło nam nabyć umiejętności przy współpracy z największymi firmami zajmującymi się budową stron internetowych. Nasze doświadczenie przekładamy na naszych klientów. Jako pracownicy marketingu zbudowaliśmy bliskie relacje z takimi firmami z branży turystycznej jak Profitroom, HotelSystems. Dzięki czemu jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z tą firmą i nie masz własnego działu marketingu możesz zlecić nam współpracę. Dzięki temu będziemy twoim zewnętrznym marketingiem. Plusem takiego rozwiazania oprócz doświadczonego pracownika jest także cena za serwis. Jako agencja marketingowa posiadamy większe rabaty niż sam możesz otrzymać. Prawdopodobnie twoja firma robi jedną stronę www a my czy sami czy wspólnie z firmami zrobiliśmy ich wiele.

Co bardzo ważne podkreślania to fakt, że właśnie w czasach pandemii nie wolno nam zapominać o dobrej responsywnej i nowoczesnej stronie www.

Projektowanie stron internetowych wordpress w czasie pandemii ?

Właśnie teraz gdy Covid-19 spowodował tak wiele zamieszania nasza strona internetowa jest wszystkim ! Projektowanie własnej strony internetowej gdy usługi, są wstrzymane to bardzo dobry okres to projektowania i budowania własnej marki w internecie. Nasze możliwości pracy są znacznie mniej obciążone dzięki czemu mamy czas na do pracownie wszystkich szczegółów dotyczących budowy stron chociażby na wordpress.

Mogłoby się wydawać co mnie obchodzi budowa strony internetowej? Przecież niech robi to ktoś kto bierze za to wynagrodzenie. Prawda jest natomiast zupełnie inna. Współpraca musi być jak symbioza. Zarówno twórca strony internetowej jak i jej właściciel powinni ze sobą ściśle współpracować. Jako agencja pomożemy w napisaniu tekstów na stronę www ale musimy posiadać ich „wsad” czyli co ma się na niej znajdować.

Nasz dział pomoże także w poprawieniu zdjęć dodaniu specjalnych grafik ale również musimy je otrzymać. Fotografie, które zostały również zrobione wiele lat temu mogą się okazać nie aktualne. Stare pokoje, inny wystrój, inne usługi, zmiana otoczenia, itp. te wszystkie elementy mogą spowodować, że również będziemy potrzebować nowych zdjęć a do tego potrzeba także czasu. Jako Marketing na Plus pomagamy także w pracy związanej z fotografem i mamy swoich z którymi współpracujemy od wielu lat. Zawód fotografa to super praca ale doświadczenie pokazało nam w wielu przypadkach, że jak z każdym tak i z fotografami trzeba umieć rozmawiać i nakierowywać ich aby zrobili dobre zdjęcia.

Projektowanie stron www z możliwością wykorzystania pracownika 24 godziny na dobę

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo, że wasza własna strona www to pracownik, który przez 24 godziny będzie wykonywać pracę? Ten pracownik musi być tylko dobrze zaprogramowany i nauczony co ma robić. Pracownik nigdy się nie zmęczy i nie popełni błędów. Nasze usługi i biznes wejdą w zupełnie inny wymiar. Już nie trzeba posiadać godzin otwarcia, bo strona i zawarte w niej usługi są dostępne przez całą dobę. Nie trzeba odpowiadać na maile i pytania tylko w dni robocze. Czat bot może nas wspomóc i udzielić konkretnych odpowiedzi. Nawet sklep potrafi sam sprzedawać a nam zostanie załatwienie ewentualnego transportu.

Strona www to rozbudowany katalog z niezliczoną liczbą opisów, zdjęć, opinii. Można też powiedzieć, że przy projektowaniu strony zawieramy w niej także dział księgowy i prawny. Dział księgowy ponieważ prawie zawsze jest możliwość płatności on-line. Prawny bo ją tak skonstruować by była zgodna z RODO i posiadała odpowiednie regulaminy. Ten potencjał i rozwój technologiczny pozwala na dodatkowe rozliczenia, bazy danych i wiele przydatnych funkcji, które kiedyś nie istniały.

Projektowanie stron www Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Kowary….

Ile mamy miast w Polsce i na świecie tyle jest biznesów, usług, hoteli itp. Prawie każdy z nas wyjeżdża gdzieś na wakacje, ferie korzysta z usług restauracji, mechanika samochodowego itp. Co się stanie jeżeli podczas wakacji w danym miejscu potrzebujemy konkretnej usługi? Szukamy informacji w internecie. A jeżeli tej informacji nie ma? To szukamy informacji w pobliżu oraz najbliższej okolicy. Powiedzenie że „nie ma cię w Internecie zyskało na większym znaczeniu właśnie teraz. Jadąc do nowego miejsca turystycznego szukamy hotelu; nie ma go Booking.com lub internecie to tam nie mieszkamy. Będąc na miejscu szukamy atrakcji lokalnych, restauracji; nie ma ich w internecie to niestety z nich nie skorzystamy. Tak to wygląda a cały proces zaczyna się m.in przy projektowaniu stron internetowych.

Mieszkamy w takim regionie turystycznym, że codziennie spotykamy się osobami, które świadczą usługi noclegowe, gastronomiczne i inne z zakresu usług w turystyce. Czy wszyscy mają własne strony internetowe? Niestety nie mają ale często zadają sobie pytania dlaczego konkurencja ma klienta a my nie? Jednym z rozwiązań na zadane pytanie wyżej jest właśnie własna strona internetowa nawet ta najprostsza chociażby na wordpress. Nie tak dawno zrobiliśmy nową stronę internetową dla fundacji non-profit. Przekonaliśmy ich, że właśnie ta nowa strona internetowa to kamień węgielny, który potrzebują by uzyskać większe wsparcie od sponsorów, wolontariuszy a co za tym idzie będą pomagać potrzebującym czyli dzieciom z domów dziecka. I wiecie co ? Udało się ale był to dopiero początek działań marketingowych, które zaczęliśmy robić dalej.

projektowanie stron internetowych jelenia góra
projektowanie stron internetowych jelenia góra

Google maps idealny dodatek przy projektowaniu stron internetowych

Google Maps a także ich rozbudowana wersja Google Biznes Moja Firma to bardzo mocne narzędzie o które powinniśmy zadbać. Dokładnie co to jest i jak powinno być prowadzone opisaliśmy tutaj.

Możemy dodać także inne stwierdzenia „ nie ma cię w Google (wyszukiwarce, mapach Google, google analytics) to nie wiesz nic o swojej firmie i też nie istniejesz! Podsumowując nie masz nowoczesnych rozwiązań, płatności on-line, systemu ratalnego, blika, channel managera, systemu rezerwacyjnego to nigdy nie będziesz sprzedawać  w 100 %

Projektowanie stron internetowych – historia

Jak widać projektowanie stron internetowych jest potrzeba i jest kamieniem węgielnym do budowy pozostałych działań marketingowych. Z pewnością ten fundament jest jednym z najważniejszych czynników strategii firmy dotyczący funkcjonowania hotelu i branży turystycznej. Sama historia powstania stron internetowych to lata 1989-1990 roku czyli już kawał czasu temu. Pierwowzór strony został stworzony przez brytyjskiego fizyka Tim’a Berners-Lee, który chciał ułatwić przekazywanie dokumentów i treści w ramach CERN – Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych.  

W kolejnych latach rozwój Internetu, komputerów, wyszukiwarek idzie do przodu i jak do tej pory wcale nie zwalnia a mamy już prawie 2020 rok.

W rezultacie co jakiś czas programiści, informatycy, osoby od pozycjonowania, graficy otrzymują różnego rodzaju algorytmy Google, nowe trendy dotyczące tworzenia stron, wymagania związane z rozwojem technologii.

Dlatego wszystkie te funkcjonalności, rozporządzenia, wymagania są istotne i każdy dyrektor, właściciel oraz dział marketingu i sprzedaży powinien wiedzieć w którym miejscu jest jego firma.

Jedno co jest pewnie dzisiaj to, że hotel, który nie posiada własnej strony www raczej nie poradzi sobie z konkurencją w branży hotelowej. Jeżeli nawet funkcjonuje to jego sprzedaż mogłaby się znacznie poprawić.

strony internetowe dla hoteli
strony internetowe dla hoteli

Co powinna posiadać internetowa strona hotelowa?

– przede wszystkim musi być atrakcyjna wizerunkowo. Ładne duże oryginalne zdjęcia obiektów oraz pomieszczeń do których są bezpośrednie odsyłania. Powinna też w jak najmniejszym stopniu wykorzystywać zdjęcia z fotloii i banku zdjęć.

-pierwsza rzecz, którą powinniśmy zrobić jeżeli mamy własną stronę internetową to zrobić audyt. Być może uda się cześć rzeczy poprawić, zmienić lub napisać od nowa i dzięki temu wykorzystamy już istniejącą stronę www.

Kolejnymi krokami na które warto zwrócić uwagę są także takie elementy jak:

– synchronizacja z systemem rezerwacyjnym; Rehot, Plaza, Kuracjusz, Fidelio…

– istotne też jest połączenie z channel managerem, który umożliwia synchronizacje z web agentami; booking, expedia, travellist, hrs

musi być użyteczna (usability) dla każdego segmentu Klienta. W rezultacie osoba młoda, starsza, niepełnosprawna nie powinna mieć problemu z poruszaniem/ nawigacją się po niej,

– dużą zawartość contentu marketingowego czyli treści dobrej jakości. Opisy pokoi, usług, atrakcji wraz z językiem korzyści dla Klienta. Ważne by treści były unikalne i nie kopiowane z innych stron ponieważ pomaga to w pozycjonowaniu własnej strony www sprawdź jakie

– posiadać intuicyjny system sprzedaży z podziałem na pakiety, pokoje, usługi bez noclegu,

– kanały social media (facebook, youtube, twitter, instagram) – kliknij po więcej informacji

prowadzenie profili facebook

– być mobilna i responsywna ponieważ już ponad 60 % odwiedzających stronę www używa do zapoznania się z treścią swojego smartfon.

– mieć wbudowane różnego rodzaju moduły, aplikacje, widżety, które pozwalają dłużej pozostać na tej domenie przez przechodzenia na inne strony. Czasy w których Klienci przyjeżdżają tylko do obiektu  po nocleg już dawno minęły i teraz wygrywa się tym by przyciągnąć uwagę Klienta usługami w wewnątrz (hotel) i na zewnątrz (atrakcyjne miejsca turystyczne).

– być połączona z nowoczesnymi programami do analityki internetowej (google analytics, google search console, google task manager, google optimize)

– posiadać darmowy CMS w którym większość rzeczy można zrobić samodzielnie (więcej o zarządzaniu systemem CMS w linku)

PR kryzysowy

Projektowanie stron internetowych jaka cena ?

Przede wszystkim każdy Klient jest inny i wszystko dostosowywane jest do jego potrzeb. Możemy stworzyć proste strony www już od 1000 zł. Rozbudowane portale to koszt od 10 tys złotych w górę.

Projektowanie stron internetowych – podsumowanie

Przede wszystkim internet i projektowanie stron internetowych to już standard naszych czasów. Codziennie każdy z nas przegląda od 8 godzin w górę różne strony internetowe.  Internet jest najkrótszą i najszybszą drogą pomiędzy Klientem a sprzedawcą. Na własnej stronie internetowej możemy pokazać co mamy do zaoferowania i cały czas przez 24 godziny promować naszą własną markę. Brak profesjonalnej, innowacyjnej witryny to w najlepszej sytuacji utrata Klienta. W najgorszej wydłużony czas zapoznania się z ofertą, kontaktu telefonicznego czy mailowego co może ostatecznie doprowadzić do rezygnacji kupna usług bądź rezerwacji wstępnej/zainteresowania się ofertą.

Nasza oferta może być kompleksowa czyli: wykupienie domeny, hostingu, serwera i budowę od podstaw strony www.

Każda oferta jest rozpatrywana indywidualnie i przed przystąpieniem do dalszych prac najważniejszy jest audyt strony www oraz innych narzędzi, które posiada Klient.

Dlatego nie czekaj aż konkurencja cię wyprzedzi na tyle, że już jej nie dogonisz i  skontaktuj się z nami.

Kontakt

Marketing na Plus

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl

Telefon: +48 502 682 173