Projektowanie wizytówek

Projektowanie wizytówek

Projektowanie wizytówek niby taka prosta sprawa ale czy twoja firma ma dobrze zaprojektowaną wizytówkę i w każdej chwili możesz ją przekazać zainteresowanym? Wizytówka to ważna forma działań marketingowych. Rozwój technologi niestety bardzo przyczynił się do mniejszego używania ich na spotkaniach natomiast dalej jest to działanie o którym nie można zapominać. Wizytówka to twój stały partner handlowy w miejscu w którym ty akurat nie możesz być.

Powinna być schludna, elegancka, czytelna z dobrze widocznym logo firmy oraz danymi kontaktowymi. Jej zadanie to przypomnieć Klientom i firmom o spotkaniu, które odbyło się z tobą i ma pomóc wykonać ten pierwszy krok do kontaktu. Dobrze zaprojektowana wizytówka to as w rękawie w walce z konkurencją. Ich forma jest niezmienna od wielu wielu lat. Wizytówka ma mały rozmiary, więc można ją schować za futerał telefonu komórkowego bądź do portfela i kieszeni. Co ważne podkreślenia na tak małym formacie i papierze można naprawdę wiele rzeczy zawrzeć aby było wszystko co potrzeba.

Produkcja tanich wizytówek?

Jak w każdych działaniach marketingowych projekt i produkcja wizytówek zaczyna się od wstępnego audytu naszej firmy z Klientem. Zbieramy najważniejsze informacje; nazwa firmy, logotyp (jeżeli nie ma trzeba bo koniecznie zaprojektować), imienia i nazwiska, stanowiska, danych teleadresowych oraz ważne ! namiarów na media społecznościowe. Być może zadajesz sobie pytanie po co dane social mediów? Odpowiedź jest prosta czy nam się to podoba czy nie media społecznościowe są wykorzystywane na codziennie i ich namiary w celu ułatwienia kontaktu też powinny się na wizytówce znaleźć.

Przy projektowaniu powinno się też zastosować podobną stylistykę, czcionkę, elementy SIW (systemu identyfikacji wizualnej) oraz nawiązywać do strony www. Jeżeli jeszcze nie masz własnej strony www sprawdź naszą zakładkę strony internetowe

Jakie wizytówki wybrać?

Standardowy wymiar wizytówek to: dwa podstawowe formaty: 85 x 55 mm oraz 90 x 50 mm. Mogą być jedno- lub dwustronne. Poza wymiarem można wizytówki podzielić na:

  • złocone i srebrzyste,
  • wybiórczym lakierem UV 3D. Naszym zadaniem jedna z najpopularniejszych wizytówek, która ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Wizytówka nie posiada takich rozwiązań technologicznych jak opisane poniżej wizytówki ale jej efekt wizualny cieszy oko. Wypukły lakier UV 3D nałożony na zadrukowany papier sprawia, że ten staje się wizytówką tłoczoną. Lakierowanie to jeden ze sposób uszlachetniania druku, czyli podnoszenia atrakcyjności drukowanego produktu. Dodatkowa warstwa lakieru nałożona na część wydruku sprawia, że zyskuje on wyczuwalną strukturę. Fajną rzeczą w tej wizytówce jest możliwość wyczucia tych elementów 3D pod ręką co może pozostawić lepsze odczucia niż standardowe wizytówki.

Projektowanie wizytówek; normalne wizytówki czy technologiczne?

W całej ofercie wizytówek mamy jeszcze wiele rodzajów i forma ale rozwój technologi sprawia, że pojawiły się także nowoczesne formy.

  • na ozdobnym specjalnym papierze,
  • plastikowe,
  • kwadratowe,
  • metki
  • bigowane (czyli otwierane),
  • MultiLoft Magnet czyli wizytówka z magnesem. Każdy z nas zna standardową wizytówkę ale czy zastanawialiście się nad wizytówką z magnesem? Niby nic nadzwyczajnego ale ile razy zamawiacie np pizze z ulotki przyczepionej na magnezy przy lodówce? Jeżeli chcielibyście aby wasi Klienci mieli wizytówkę z magnesem zawsze pod ręką to zastanówcie się nad muliloft magnet.
wizytówka z magnesem
Magnes na lodówkę w formie wizytówki ?
  • mulltiloft NFC

Coś dla osób szukających nowoczesności to wizytówka Multiloft NFC czyli z mikrochipem ukrytym w wizytówce. Dzięki microchipowi można zakodować co nam się podoba, stronę www, cennik, sklep on-line, geolokalizacje itp. Jest to wizytówka dla firm, które są pokazać, że usługi w ich firmie są nowoczesne a rozwój technologi nie jest im obcy. Cena takiej wizytówki jest znacznie wyższa natomiast sam prestiż może stworzyć dużą przewagę nad konkurencją.

Nowoczesna wizytówka NFC
Nowoczesna wizytówka NFC

Ile czasu trwa projektowanie wizytówek?

Standardowe wizytówki na zwykłym papierze nawet z wydrukiem to czas 1-2 dni. Jeżeli natomiast musimy stworzyć od podstaw logotyp oraz ustalić stylistykę to może to potrwać trochę dłużej. Większe ilości wizytówek z wysyłką do Klienta to czas max 4 dni robocze. Wizytówki, które są zamawiane z Jeleniej Górze i okolicach mogą liczyć na na skrócenie tego terminu dzięki osobistemu odbiorowi zamówienia na terenie miast: Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Kowary.

Dla wizytówek, które opisaliśmy wyżej z użyciem nowoczesnych technologi czas to około 1 tygodnia.

Ile kosztuje druk wizytówek?

Nie ma jednolitego cennika na wizytówki. Każda wizytówka jest inna jak i jej nakład oraz sposób drukowania.

Dla przykładu wizytówka NFC z chipem z zależności od zamówionej ilości może kosztować od ok 4 zł/sztuka natomiast

wizytówka standardowa jednostronna przy nakładzie 5 tys sztuk to koszt zaledwie 12 gr.

Wizytówka, którą najbardziej polecamy czyli z wybiórczym lakierem UV 3D przy zamówieniu ok 250 sztuk wynosi 80 gr za sztukę.

Kontakt marketing Jelenia Góra!

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl

Telefon: +48 502 682 173