Święta Bożego Narodzenia

Jingle Bells, Święta, Mikołaj, czyli rozpędzone koło i dzwonki rozpoczęły swoją grę nie koniecznie na choince.

Święta Bożego Narodzenia czyli grudzień i czas świąteczny, rodzinna atmosfera, zapach potraw, odwiedziny świętego Mikołaja oraz „gwiazdora” i zakończenie z szampańską zabawą sylwestrową.

Taki magiczny miesiąc, specjalny, który powinien powodować uśmiech na twarzy. Niestety z roku na rok widać zwłaszcza w galeriach handlowych, że coś tu jednak nie gra albo koło zakupowe rozpędzone od zakończenia listopada mało nie wypadnie z drogi. Początek grudnia zwariowany czas na zakupy związane z Mikołajem, bo przecież od małego wyczekujemy Pana w czerwonym ubranku . Nie ma w tym nic złego, bo z prezentów cieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy sami je otrzymują i są zadowoleni z wręczania ich swoim pociechą.

Tylko nasuwa się pytanie czy później w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie powinniśmy trochę zwolnić tempa?.

Żyjemy w nieustanym biegu, zakupy, praca, obowiązki codziennego życia i pogoń nie wiadomo, za czym. Kto uważa, że jest inaczej to proponuję odwiedzić w dużych miastach galerię handlowe. Reklama i marketing tak mocno weszły do naszego życia, że zapomnieliśmy, że to nie jest najważniejsze, aby kupić nowy TV, kolejną partię ubrań czy nawet samochód. Najważniejszy jest czas spędzony w gronie najbliższych a spokoju i przyjaznej atmosferze, ale niestety organizm ludzki też ma swoje baterie i po całym takim zwariowanym miesiącem i „dobiciem” go przed świętami przygotowywaniem potraw po prostu nie starcza mu energii na spędzenie go tak jak dawniej.   

Przecież kiedyś też ludzie pracowali, mieli swoje obowiązki i kupowali prezenty, ale nie było takiej wariacji a karuzela ta chyba się tak mocno nie rozkręcała. Te odgrzebywanie przepisów, robienie tony zakupów artykułów spożywczych, których nie sposób przejeść ani wypić powoduję te ogromne kolejki w sklepach, przez które stajemy się nerwowi i nie uprzejmi. Gwar, zamęt niepotrzebny wyścig powoduję, że zamiast radosnych Świąt Bożego Narodzenia odczuwamy zmęczenie i pragniemy po jednym dniu końca świąt i odpoczynku.

święta bożego narodzenia
Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia czy jest na to wszystko sposób?

Myślimy, że tak! Wszystko tak jak w działaniach marketingowych związane jest z dobrym planowaniem i przemyślanymi rozwiązaniami.

– robić zakupy wcześniej lub w godzinach rannych

– robić zakupy przez Internet, dzięki czemu zyskujemy i czas i często pieniądze,

– zrobić większy podział obowiązków; począwszy od tych związanych ze sprzątaniem, robieniem potraw, zakupów a na zabawie skończywszy,

Coraz bardziej ciekawszą formą jest także urlop i wyjazd całymi rodzinami do hoteli.

Kiedyś wiele osób myślało, że to nie dla nich, bo przecież święta spędza się w domu. A jednak czas i obłożenie hoteli i pensjonatów pokazuje, że to się zmienia. W hotelu odpoczniemy tak jak nigdzie indziej. Potrawy wykonane przez personel i cały dział gastronomi będą smakować inaczej niż zwykle, bo zrobi je ktoś za nas. Smak i jakość podania będzie nawet lepszy, bo my będziemy zrelaksowani a personel hotelowy takie potrawy robi już od tak wielu lat, że nawet „najstarsze kucharki” mogą być zaskoczone. Coraz częściej przyjeżdżają całe rodziny pokolenia starsze i te najmłodsze (nawet kilkumiesięczne). Pojawiają się także osoby samotne, bo spędzenie świąt w „obcym tłumie” jest i tak o wiele przyjemniejsze niż spędzenie go w „czterech ścianach”.

Drogo – tanio?

Ceny pobytów świątecznych są już zdecydowanie bardziej przystępne niż kiedyś. Branża hotelowa to jeden z wielu segmentów gospodarki, która ciągle się rozwija i powstają zarówno nowe hotele jak i różnego rodzaju apartamentowce i pensjonaty, przez co różnorodność cen jest już zdecydowanie inna.

Wyjazd wcale nie musi być drogi. Owszem w hotelach 5 * luksus jest dalej na pierwszym planie, ale w naszym pięknym kraju są też oferty gdzie ceny za dobę oscylują od 200 zł, więc parząc na spokój, który zyskujemy i zdrowie, które oszczędzamy uważamy, że jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ora Nowego Roku życzymy naszym Klientom radości i wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz szampańskiej zabawy do białego rana.

Marketing na Plus

tel: + 48502682173

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.