Zarządzanie CMS

Zarządzanie CMS – co to jest? i do czego służy?

Zarządzanie CMS to oczywiście system/program pozwalający na tworzenie oraz dokonywanie zmian na stronie www. Najpopularniejsze zmiany dotyczą wprowadzania i zmiany tekstów na stronie, a także zdjęć, zakresów cen itp. Bezsprzecznie jedną z ważnych zalet cms’a jest to, że nie trzeba ingerować w kod „html”. W związku z tym raz stworzony system pozwala oszczędzić pieniądze na pracę programistów i informatyków, grafików.

zarządzanie dostępnością hoteli
zarządzanie dostępnością hoteli

Do głównych zadań systemu do zarządzania cms należą m.in.:

– zarządzanie CMS służący do podmiany tekstów, opisów, wraz z wykorzystaniem, „języka korzyści” a także nowoczesnym „content marketingiem”

CMS do usuwania/dodawania/podmieniania zdjęć, filmów, banerów, slajderów oraz tzw. „popup”.

CMS do tworzenia nowych zakładek – które ułatwiają zmiany na stronie bez angażowania programistów i informatyków.

system, który służy do dodawania produktów, noclegów, pakietów, usług do sprzedaży (kwiaty, wino, zabiegi spa, zamawianie taxi itp.)

CMS oparty na „booking engine” typu Booking.com, HRS, Expedia w celu udostępniania miejsc noclegowych wraz z aktualizacją cen oraz planów. Służy także do zmian warunków cenowych z zastrzeżeniem różnych restrykcji

Podsumowując zmiany wymienionych wyżej zadań, sposób ich prezentacji na stronie www odbywa się za pomocą intuicyjnych w obsłudze programów użytkownika. Przede wszystkim są one w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły. Ważnym faktem jest również to, że systemy mogą być bezpłatne jak i płatne.

Do najpopularniejszych systemów zarządzania treścią należą: WordPress, Drupal, Joomla!, Magento, Presta Shop, Shoper. W turystyce systemy często są tworzone do własnej strony www przez takie firmy jak: Hotel Systems, Profit Room, Lemon Pixel

Zarządzanie cms
Zarządzanie cms

Zadzwoń, napisz, porozmawiajmy a napewno pomożemy ponieważ pracowaliśmy już na bardzo wielu systemach cms.

Kontakt

Telefon: +48 502 682 173

e-mail: biuro@marketingnaplus.pl